Oferta

Systemy wentylacyjnye oraz skrzyniopalety do przechowalni płodów rolnych
Ściany wentylacyjne do przechowywania płodów rolnych

Ściany wentylacyjne do przechowywania płodów rolnych

takich jak ziemniaki czy cebula niezależnie od tego czy produkt będzie przechowywany w skrzyniopaletach czy też luzem znajdziemy dogodne dla Państwa rozwiązanie.

Niezależnie od wybranego wariantu elementy ściany wentylacyjnej wykonane są z drewna sosnowego lub świerkowego czterostronnie struganego z zaokrąglonymi krawędziami co zmniejsza ryzyko uszkodzeń mechanicznych systemu i zapewnia jego wieloletnią bezproblemową pracę.

Ściany wentylacyjne do przechowywania płodów rolnych

Zewnętrzną warstwę ściany stanowi zawsze najwyższej jakości wodoodporna sklejka szalunkowa wykonana z drewna liściastego i pokryta jest dwustronnie filmem fenolowym 120g/m2. W zależności od wybranego produktu ściana obijana jest płytą o grubości od 9 do 18mm.

Wszelkie materiały użyte do połączeń oraz niezbędne do montażu u klienta są najwyższej jakości i w każdym przypadku są ocynkowane co w warunkach przechowalni ma ogromne znaczenie.

Wood-Empire kładzie ogromny nacisk na bezpieczeństwo użytkownika obiektu. Każdy system wentylacyjny wyposażony jest w barierki bezpieczeństwa a drabiny służące do komunikacji między kolejnymi kondygnacjami systemu zaopatrzone są w wygodne poręcze.

Klapy wentylacyjne

Klapy wentylacyjne wykonane są z największą dbałością o detale co pozwala nam na dostarczenie produktu dopasowanego do warunków atmosferycznych i klimatycznych.

Rama zewnętrzna klapy wykonana jest drewna Meranti lub na życzenie z drewna Sosnowego. W obu przypadkach drewno jest klejone warstwowo i łączone na mikrowczep co zapewnia ogromną sztywność i odporność na paczenie drewna. Izolację klapy stanowi wypełnienie twardą płytą termoizolacyjną PIR pokrytą wielowarstwowym laminatem odpornym na przenikanie gazów.

Klapy wentylacyjne do przechowywania płodów rolnych

Izolacja znajduje się w ramie drewnianej i obita jest wodoodporną sklejką szalunkową złożoną z pięciu warstw i połączoną klejem fenolowym. Sklejka pokryta jest dwustronnie filmem fenolowym 120g/m2 co zapewnia możliwość montażu klap w zakresie temperatur od -40°C do +40°C oraz w warunkach o wilgotności powietrza od 0% do 100%. Dodatkowo klapa może być wyposażona w inteligentny przewód grzewczy z termostatem co w razie potrzeby pozwoli na pracę klapy w niskich temperaturach oraz dzięki wbudowanemu termostatowi przewód grzeje tylko wtedy gdy jest to konieczne co pozwala na ogromną oszczędność energii elektrycznej. Uszczelka użyta do produkcji wykoana jest z najwyższej jakości gumy z tzw. pamięcią na odkształcenia.

Gwoździe, za pomocą których montowana jest sklejka do ramy mogą być wykonane ze stali nierdzewnej. Farba użyta do malowania ramy jest wiodącego producenta ze Skandynawii i jest odporna na wszelkie warunki pogodowe. Standardowo ramy malowane są na kolor ciemny brąz, ale na życzenie może być pokryta dowolnym odcieniem z palety RAL. Na ten produkt Wood-Empire udziela 5 letniej pisemnej gwarancji.

Klapy wentylacyjne do przechowywania płodów rolnych